دومین جشنواره خوشنویسی بهارقلم در شهرستان تیران و کرون برگزار می شود

تیران و کرون – اصفهان – ایرنا – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون گفت: دومین جشنواره خوشنویسی بهارقلم به مناسبت هفدهم ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) در شهرستان تیران و کرون برگزار می شود.

صادق صالحی، روز یک شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: جشنواره خوشنویسی بهارقلم با محوریت پیامبراعظم(ع) شامل سخنان ایات بزرگان دین، اندیشمندان و نویسندگان پیرامون پیامبر اکرم(ص) و یا سخنان پیامبر اکرم(ص) برگزار می شود.
وی بیان کرد: علاقمندان خوشنویس به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را در قالب خط تحریر و یا نستعلیق و نقاشیخط به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند که آثار برگزیده در قالب نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون آخرین مهلت ارائه آثار را ۵ دیماه اعلام کرد و گفت: این جشنواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع)، دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پرورش، انجمن خوشنویسان و خانه هنرمندان تیران و کرون برگزار می شود.
وی با اشاره به دشمنی های دشمنان اسلام علیه پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: وظیفه مسلمان در معرفی شخصیت پیامبر و مقابله با توهین ها معرفی شخصییت واقعی ایشان یک وظیفه انکار ناشدنی است و باید از ظرفیت های بخش های مختلف مانند بخش هنر استفاده کرد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجمن خوشنویسان اصفهان سایت اصلی