درباره انجمن

 • شهر اصفهان بجهت بافت فرهنگی و تاریخی خود از دیر باز مأمنی بسیار مناسب برای خوشنویسان بوده و همواره این هنر شریف و ملی و اسلامی مورد حمایت اقشار مختلف مردم بوده است و در ادوار مختلف دارای خوشنویسان صاحب نامی می باشد که هنر خویش را در این شهر به تکامل رسانیده و خود در قله های رفیع آن جای گرفته اند. وجود استادانی چون میرعماد الحسنی، علیرضا عباسی، زین الدین اشرف الکتاب اصفهانی، ابوتراب، محمد صالح، عبدالرحیم افسر، سید علی اکبر گلستانه، پرتو اصفهانی، واله اصفهانی و… بسیاری دیگر در این شهر نشانگر این وضعیت است. آخرین خوشنویسان این زنجیره مرحوم استاد حبیب ا… فضائلی و استاد نصر ا… معین (معین الکتاب) هستند که علاوه بر حفظ میراث خود در قالب کلاسهای تعلیم از سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۵۷ خوشنویسان زیادی را تربیت نمودند. از سال ۱۳۵۹ با تلاش و کوشش بعضی از خوشنویسان با سابقه چون استاد شمس الدین ابوالوفا حسینی و تنی چند دیگر از خوشنویسان دیگر انجمن خوشنویسان اصفهان بصورت شورائی فعالیت خود را آغاز نمودند و با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بر رونق این کلاسها افزوده شد و بیش از پیش مورد استفاده عموم قرار گرفت.

article_anjoman_landscapemoasesin

 

 • رشد و گسترش انجمن خوشنویسان بعد از انقلاب بسیار چشمگیر بوده، بطوریکه علاوه بر به استقلال رسانیدن کامل کلیه شعبات در شهرهای تابعه، در هفته ۵۷ کلاس در ۴ شعبه و با ۳۷ نفر مدرس با شور و شوق وصف ناپذیری این هنر شریف را به علاقمندان و هنرجویان تعلیم می دهند که نتیجه آن بیش از ۴۲۰ نفر فارغ التحصیل از کل استان و ۲۴۰ نفر در شهر اصفهان می باشد.

  کیفیت کار خوشنویسان اصفهان بحدی است که در کلیه جشنواره ها و مسابقات استانی و کشوری و حتی جهانی درخشیده اند و رتبه های برتر را به خود اختصاص داده اند.

  اینک که این انجمن موفق گردیده سایت انجمن خوشنویسان را راه اندازی کند، آثار برخی از اساتید را ملاحظه می فرمایید.

  باتشکر

  مهدی فروزنده

  سرپرست انجمن خوشنویسان اصفهان

انجمن خوشنویسان اصفهان سایت اصلی