البرز بهترین گزینه برای برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی

استاندار البرز با اشاره به اینکه البرز بهترین گزینه برای برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی است، 
                                             تولید آثار فاخر را یکی از راه های تسری فرهنگ رضوی در میان مردم و جوانان دانست.

امسال قرار است چهاردهمین دوره جشنواره رضوی برگزار شود، این جشنواره هر ساله از سوی بنیاد بین المللی فرهنگی امام رضا(ع) در رشته های علمی، هنری، فرهنگی و مذهبی با محوریت پرداختن به سیره امام هشتم برگزار می شود، جشنواره رضوی در بخش بین الملل میزبان هفتاد و هفت کشور از سراسر جهان است.

استان البرز سال گذشته میزبان برگزاری جشنواره حکمت رضوی بود اما امسال با همت سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با توجه به توانمندی های موجود، البرز مردادماه در هفته کرامت میزبان جشنواره رضوی در بخش خوشنویسی است. همین بهانه باعث شد تا گفتگویی با سید حمید طهائی استاندار البرز داشته باشیم.

طهائی در گفتگوی خبری با اشاره به توانمندی های استان البرز، در بخش های فرهنگی و هنری اظهار کرد: البرز استانی بزرگ با پشتوانه قوی است که می تواند در همه بخش های جشنواره رضوی موفق باشد. به گفته استاندار البرز باید از فرصت ایجاد شده میزبانی استان برای برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی استفاده بهینه کرد و از وجود گرانقدر اساتید بهره بُرد در این صورت می توان امیدوار بود که هنر و توانایی های استان جوان و تازه تاسیس البرز به کشور شناسانده شود.

طهائی در ادامه گفت: آمار چشم گیر هنرمندان و فعالان فرهنگی در بخش های متنوع و رشته های گوناگون، نشان دهنده ظرفیت خوبی است که اگر هدفمندانه مورد توجه قرار گیرد، چهره واقعی استان را به کشور معرفی خواهد کرد و در عین حال، مشوق جوانانی خواهد بود که می خواهند در این رشته ورود کنند یا تازه وارد هستند.

استاندار البرز تاکید کرد: نه تنها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بلکه همه کسانی که می توانند در این زمینه کمک کنند، باید به میدان بیایند در این خصوص حضور شورای شهر، شهرداری ها و همه نهاد هایی که می توانند در این امر نقش آفرینی کنند موثر است در این صورت شاهد برگزاری این جشنواره و دیگر جشنواره های هنری در شان استان خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه استان البرز تازه تاسیس است، گفت: این در حالی است که هنر و فرهنگ در این استان جوان ریشه دارد و برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی توفیقی است که با تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نصیب ما شده و اطمینان داریم به خوبی از پس آن بر خواهند آمد.

استاندار البرز در پایان تولید آثار فاخر را یکی از راه های تسری فرهنگ رضوی در میان مردم و جوانان دانست و گفت: استفاده از آثار زیبای خوشنویسی و انتقال پیام معصومان(ع) از این طریق گواه این مطلب و نشان دهنده ارادات ایرانیان به ائمه معصومین به ویژه امام هشتم(ع) است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجمن خوشنویسان اصفهان سایت اصلی