˝چارانه‌های خیام˝به خوشنویسی استاد محمد حیدری رونمایی می‌شود

   کتاب “چارانه‌های بهار” به خوشنویسی استاد محمد حیدری
                                      و دیباچه دکتر میر جلال الدین کزازی در فرهنگسرای نیاوران رونمایی می‌شود.

آیین رونمایی چاپی شگرف و شاهوار ازکتاب چارانه‌های بهارانه خیام به خوشنویسی استاد محمد حیدری و دیباچه دکتر میر جلال الدین کزازی سوم اردیبهشت برگزار می‌شود.

  نخستین کتاب خوشنویسی رباعیات خیام به صورت کامل، با عنوان «چارانه‌های بهارانه خیام» به خطاطی شکسته نستعلیق استاد «محمد حیدری» و مقدمه میر جلال الدّین کزازی رونمایی می‌شود. در این کتاب نفیس، رباعیات خیام به ۴ زبان دنیا ترجمه شده است و آئین رونمایی ساعت ۱۶ روز جمعه سوم اردیبهشت ماه با حضور فرهیختگان و هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، استاد «محمد حیدری» متولد ۱۳۳۸ از ابرکوه است؛ وی از سال ۱۳۵۶ فعالیت خوشنویسی خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۷۸ مدرک استادی را از انجمن خوشنویسان ایران گرفت. از جمله فعالیت‌های وی می‌توان به عضویت در شورای سیاست‌گذاری جشنواره خوشنویسی اکو، مشاوره هنری ریاست موسسه فرهنگی اکو، مدیریت نگارخانه بین‌المللی اکو، عضویت در شورای ارزشیابی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو دوره، عضویت در شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و مشارکت در جشنواره‌‌ها و نمایشگاه‌های معتبر ایرانی و خارجی از سال ۱۳۶۰ تاکنون اشاره کرد.

 

همچنین خوشنویسی کتاب‌های سواران آفتاب، فرمان حضرت علی (ع) به مالک اشتر، مادر، ساغر و سامان، مشعله خاوری و تألیف و خوشنویسی کتاب از نیستان بخش دیگری از فعالیت‌های این استاد است.

این همایش با حضور فرهیختگان و هنرمندان در انتهای خیابان پاسداران، روبه‌روی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران، در روز جمعه، سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۶برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجمن خوشنویسان اصفهان سایت اصلی